Doporuč a získej
Doporučte nás svým blízkým a dostanete slevu.
Vysněný tarif
Vytvořte si vlastní tarif na míru.

Vybíráme sluchátka

Vybíráme sluchátka

 

Díky rozmanité nabídce, kterou si pro vás výrobci této elektroniky přichystali, si můžete vybrat přesně podle svých přání a specifikací. Ať už hledáte sluchátka vhodná pro sport, designová sluchátka nebo dbáte spíše na kvalitní zvukový přednes a dáváte přednost klasické konstrukci, která skvěle kryje okolní rušivé elementy. Vybere si opravdu každý. Jen je potřeba si stanovit, co přesně od sluchátek očekáváte.

Jaký typ konstrukce zvolit?

Úplně první, co u sluchátek budete řešit, je jejich design či provedení. Většina spotřebitelů vybírá ze základních typů. Jedná se o pecková sluchátka, špunty, circumaurální a nebo supraaurální. Jakou konstrukci tedy zvolit?

 

Pecky

Vkládají se do zvukovodu a jedná se o nejlevnější variantu sluchátek. Vesměs se dá říci, že pokud hledáte opravdu levná sluchátka, tak stačí koupit peckovou konstrukci. Výhodou je tak opravdu cena. Nevýhodou je ale horší zvuková kvalita. Tím, že se pouze vkládají do zvukovodu, tak nedokáží eliminovat okolní zvuky. Zvukový doprovod tak nebývá kolikrát valné kvality. Za málo peněz zkrátka málo muziky. Další nevýhodou je to, že pecky nemusí "padnout" každému. Často se tak může stát, že vám vypadnou z ucha.

 

Špunty

In-ear sluchátka se zasouvají hlouběji do zvukovodu a tím se tak odlišují od samotných pecek. Jejich výhodou je to, že obsahují silikonový obal, který se lépe přitiskne/vyplní vnitřní stěnu zvukovodu a snižuje se tak pravděpodobnost vypadnutí. Díky tomu tlumí okolní zvuky. V poslední době dokonce i tyhle modely mívají aktivní potlačení zvuku a tím pádem dostáváte velice kvalitní zvukový přednes. Sluchátka se hodí na sport nebo na cestování, kdy nepotřebujete s sebou tahat velká sluchátka.

 

Supraaurální sluchátka

Jsou modelem, který leží na ušním boltci, ovšem nepřekrývá celé ucho. Sluchátka se vyznačují velice nízkou hmotností a ve valné většině případů se jedná o modely se skvělým zvukovým doprovodem. Nevýhodou může být ovšem to, že nedokáží odfiltrovat okolní zvuk, jelikož pouze "leží" na uších. Na rozdíl od jiných sluchátek je poznáte podle jejich designu. Na legendární Kossy málokdo zapomene.

 

Circumaurální sluchátka

Jedná se o sluchátka, která obklopují celý ušní boltec. Jejich největší využití naleznete např. v domácnosti při hraní počítačových her nebo pro skládání hudby. Tím, že jsou okolo celého ucha, tak dokáží velice dobře eliminovat okolní zvuky. Mají výborný hudební přednes a bývají velice pohodlné. Největší nevýhodou je jejich neskladnost a v některých případech i vyšší pořizovací cena.

Konstrukční řešení sluchátek napovídá tomu, že výběr je opravdu rozmanitý a vybrat si může každý. Na co by se ale nemělo při koupi zapomínat, je fakt, k čemu budeme sluchátka využívat. V případě, že se bude jednat o kvalitní poslech hudby nebo hraní počítačových her, tak doporučujeme volit uzavřená sluchátka. Pokud hledáte spíše sluchátka pro sportovní vyžití nebo cestování tak nejlepší variantou jsou špuntové modely.

Drátová nebo bezdrátová varianta?

V posledních letech se obrovským trendem stala bezdrátová varianta sluchátek. Jejich výhodou je to, že už se nikdy nebudete zaobírat zašmodrchanými kabely, které nás kolikrát stály nejedny nervy. Nevýhodou bluetooth sluchátek je ovšem jejich výdrž. Podobně jako u mobilních telefonů nebývá kolikrát extra valná, a tak se může stát, že při aktivním poslechu, budete sluchátka poměrně často nabíjet. Což se vám v porovnání s bezdrátovými nestane. Ty jen připojíte a můžete poslouchat. Společně s nabíjením je další nevýhodou cena, která bývá vyšší než v případě klasických drátových sluchátek. Na druhou stranu jsou bezdrátová sluchátka velice stylová. Přece jen dráty už vyšly z módy a nastává doba, kdy vám z uší čouhají jen malé špunty nebo pecky. Další výhodou je možnost ovládání mobilního telefonu (hudby) pomocí gest. Vše má zkrátka své pro i proti.

Dbejte na své pocity

Při výběru sluchátek dbejte na to, jak vám sluchátka padnou. Jestli vás moc netlačí nebo vám nevypadávají z uší. Porovnávejte kvalitu zvukového výstupu a v případě, že sluchátka podporují i aktivní potlačení zvuku, tak jakým způsobem rušivé zvuky eliminují. V současné době existuje na trhu obrovské množství modelů. Vždy je potřeba si určit, k čemu budete sluchátka primárně využívat.