Doporuč a získej
Doporučte nás svým blízkým a dostanete slevu.
Vysněný tarif
Vytvořte si vlastní tarif na míru.

Selfie kamery a jejich alternativy

Společnosti s mobilními telefony se v posledních měsících začaly předhánět v tom, jakým způsobem implementovat přední kameru do svých modelů. V minulosti se optika skryla do výřezu na předním panelu a bylo hotovo. Současné trendy s bezrámečkovými displeji ovšem tuhle možnost neposkytují a tak jsou společnosti odkázány na inovace svých designérů. Ti zkouší, jakým způsobem dát do těla mobilního telefonu přední selfie kamerku. Jak k tomu jednotlivci přistupují? 

Huawei P Smart Z

Zajímavý model střední třídy přišel s možností, jak vysouvat selfie kameru, ta vypadá jako periskop a v případě volby předního fotoaparátu se jednoduše vysune. Naopak když ji nepoužíváte, tak se automaticky zasune. Kvalita fotek z přední kamery je na danou cenovou třídu nadprůměrná. Co se týče mechanismu přední kamery, tak ten byl testován na více než 100 000 zavření a otevření a tlaku odpovídajícímu hmotnosti 12 kg. Rozhodně se tedy nemusíte obávat, že by se kamerka pokazila nebo si ji zlomili. 

OnePlus 7 Pro

Čínská společnost, která je známa svými výkonnými smartphony. Model OnePlus 7 Pro není výjimkou. Podobně jako předchozí společnost, tak i zde je umístěná selfie kamerka do výsuvného mechanismu. Pro některé může vyvstat otázka, jak je to s odemykáním telefonu? Model totiž obsahuje možnost odemknutí jak pomocí otisku prstu, tak pomocí skenu tváře. Nemusíte se ničeho obávat, vysunutí kamerky je natolik rychlé, že oskenování probíhá v rámci milisekund. Navíc vám telefon nabídne, jestli jej chcete odemykat pomocí tváře nebo otisku. Výhoda tohoto modelu je také v tom, že pokud byste chtěli zatlačit kamerku ručně, tak to sice jde, ale telefon vás sám upozorní, že to není třeba a zasune ji automaticky. 

Oppo Reno

Tak trochu jiný přístup při volbě přední kamery. Společnost a novináři ji někdy zaměňovali se žraločí ploutví. Na rozdíl od dvou předchozích společností, které vysouvali kameru jako periskop, tak Oppo k tomu přistupuje trošku rozdílněji. Přední kamera vypadá jako vysouvací klínek. Ten obsahuje sluchátko, přední přisvětlovací diodu a přední 16megapixelovou kamerku. Ta disponuje optickou stabilizací, což rozhodně chválíme. 

Xiaomi Mi 9

Bezrámečkový displej s lehkým vyříznutím na horním panelu. Přesně touhle myšlenkou chtěla jít čínská společnost, která začátkem roku představila svůj nový model. Nevolila tak možnosti jako výše uvedené společnosti, ale šikovně zakomponovala malý výřez pro selfie kamerku. Dle našeho názoru je tohle řešení zatím nejpovedenější. Mobilní telefon tak obsahuje jak bezrámečkový displej, tak šikovně umístěnou kameru, u které se nemusíte bát nějakého mechanického poškození. Stejně tak odpadá obava z počtu vysouvacích cyklů, které některé zákazníky mohou odradit.