Doporuč a získej
Doporučte nás svým blízkým a dostanete slevu.
Vysněný tarif
Vytvořte si vlastní tarif na míru.

Jak vybrat chytré hodinky

Chytré  hodinky

Nejdůležitější parametry chytrých hodinek

Dříve, než si začnete vybírat chytré hodinky, tak je potřeba se zaměřit na několik vstupních informací, které vám s výběrem určitě pomohou. Je důležité si odpovědět na následující:

Operační systém

Podobně jako v jiné elektronice, tak i v chytrých hodinkách najdete různé typy operačních systémů. Ty se starají o správný chod, funkce a kompatibilitu s vaším telefonem. Operační systém je směrodatný pro instalaci veškerých aplikací a dalších doplňků. Setkat se tak můžete s operačními systémy pro Android nebo Android Wear. Jablíčkáři uvítají watch OS. Majitelé Samsung telefonů zase hodinky se systémem OS Tizen.

Kapacita baterie

Pokud se rozhodnete pro chytré hodinky, tak si budete muset zvykat na jejich nabíjení. To pro některé může být dost velký problém. Řada z nás byla zvyklá na to, že jednou za čas jsme vyměnili baterii do hodinek a ty fungovaly zase dál. Chytré hodinky nabízí spoustu funkcí, které k baterii úplně šetrné nejsou. Běžným užíváním se můžete v lepším případě dostat na 2-3 dny. U valné většiny případů ovšem počítejte, že budete dobíjet každý den. Výjimku tvoří různé fitness náramky, které se dokáží propojit s telefonem. Nenabízí ovšem tak velké množství aplikací jako klasické smart watch. Jejich výdrž se ovšem může pohybovat i v horizontu několika týdnů.

Odolnost hodinek

Hodinky by měly také něco vydržet. Základním ukazatelem je voděodolnost. V případě, že se chystáte plavat, tak dbejte hlavně na tento ukazatel. Ta se označuje certifikací IP. Rozhodně doporučujeme volit vyšší než IP67. To znamená, že s hodinkami můžete téměř kamkoliv.

Displej a jeho čitelnost

Vzhledem k tomu, že hodinky nabízí řadu aplikací a funkcí, tak je potřeba, abyste na vše v pořádku viděli. Problémem může být třeba sluneční svit, který snižuje čitelnost. Před koupí hodinek je tedy důležité zjistit, jak jsou na tom s čitelností na sluníčku. Co se týče rozdělení, tak vesměs se displeje dělí do dvou základních rovin:

Designové provedení

Říká se 100 lidí, 100 chutí. Ne každému může sednout jeden unikátní design. Právě proto se výrobci snaží přicházet na trh s novými rozměry nebo samotným rozložením. Zastánci klasických hodinek si určitě vyberou z kulatých modelů, které se od svých předchůdců zase tolik neliší. Pro ty, kteří chtějí zkusit změnu, tak si společnosti připravily celou řadu hranatých modelů. Výhoda je také v tom, že si můžete vybírat z různých barevných náramků.

 

 

Tak teď už víte alespoň základní parametry, které jsou určující při výběru vašich nových chytrých hodinek. Vzhledem k tomu, že na trhu jich existuje opravdu široká řada, tak doporučujeme si výběr pečlivě promyslet.

Před samotným nákupem je dobré si dále zodpovědět na 2 základní otázky:

Trh s chytrými hodinkami nabízí řešení pro každého, kdo se rozhodne jít tímto směrem. Na výběr je řada modelů, které zvládnou jak základní funkce, tak funkce, které jsou srovnatelné s mobilním telefonem. Pevně věříme, že si každý přijde na své. Doufáme, že vám náš návod poradí, které chytré hodinky si vybrat.

 

Váš 99mobile tým