Doporuč a získej
Doporučte nás svým blízkým a dostanete slevu.
Vysněný tarif
Vytvořte si vlastní tarif na míru.

CES 2020 je za námi

Celosvětový veletrh o spotřební elektronice je za námi. Lednový CES 2020 přinesl zajímavou strukturu novinek. Pojďte se s námi podívat na ty nejzajímavější.

CES 2020

Každý rok začátkem ledna probíhá v Las Vegas svátek pro všechny fanoušky technologií. Na veletrhu CES se předvádí společnosti se svými novinkami a inovacemi. Co se tedy událo v městě hříchů při letošním ročníku CES 2020?

Samsung

 

 

Stánek od Samsungu byl velkolepý. Společnost se snaží každoročně ukázat ty největší novinky, které chystá. Na letošním ročníku tak společnost představila řadu technologických inovací, které se všem zamlouvaly:

Samsung Sero - nová televize od společnosti Samsung, která se dokáže otočit na výšku. Proč právě na výšku? Jakýkoliv televizní obraz je přeci situován na šířku. Televize chce tímto krokem cílit na streamování aplikací, které využívají zobrazení na výšku. Na své si tak přijdou třeba fanoušci aplikace TikTok.

Bezrámečková 8K televize - většina z nás vlastní Full HD nebo 4K televizory. Budoucnost je ovšem v 8K a na to Samsung samozřejmě myslí. Na veletrhu společnost představila model Q950TS. Obrazovka zabírá 99 % přední plochy a je jen 15 mm tenká. Kromě těchto dvou silných parametrů dokáže televize monitorovat divákovo zdraví pomocí integrace služby Samsung Healh.

Zakřivené monitory - Samsung nemyslí jen na fanoušky televizí a vyznavače filmů. Společnost si je vědoma, že silným segmentem, na který je potřeba cílit, jsou také hráči. Právě této skupině představila futuristický prohnutý monitor, který nese název Odyssey G7/G9. Monitor pracuje s QLED VA panelem a běží na frekvenci 240 Hz s mírou odezvy 1 ms. Pro vášnivé hráče rozhodně zajímavý kousek.

Mobilní a počítačové představení - nezůstalo jen u televizí a monitorů. Na poli mobilních telefonů a počítačů představil Samsung Galaxy S10 Lite, Galaxy Note 10 Lite, Galaxy Chromebook a Book Flex. Představení nové vlajkové lodě si samozřejmě společnost nechává na samostatné uvedení.

 

LG

 

 

Dalším z velkých hráčů na trhu televizí, který představil své novinky, byla společnost LG. Ta se na veletrhu každoročně prezentuje se svými televizními novinkami. Letošní ročník byl z pohledu této společnosti opravdovým přínosem. LG představilo 8 televizí s rozlišením 8K. Všechny televize podporují ovládání hlasem ThinQ, mají podporu Apple Homekit nebo AirPlay 2 a asistenty Google Asistent nebo Alexa. Přišlo i na rolovatelnou televizi LG Signature TV R, která se prostě vysune. Cenovka u této televize ovšem bude okolo 1,4 mil. korun.

 

ASUS

 

 

Na veletrhu tradičně nechyběl ani tchajwanský výrobce. Ten představil první 360Hz herní monitor na světě. ROG Swift 360 bude taktovaný na frekvenci 360 Hz a na trh by se měl dostat v druhé polovině roku 2020.

 

Sony

 

 

Ukázku chystaných novinek si připravila také společnost Sony. Ta představila své nové elektrovozidlo a zaujala i fanoušky konzolového hraní.

Vision S - elektromobil od společnosti Sony, který má být hlavním ztělesněním budoucnosti z pohledu automobilů. Vozidlo obsahuje 33 senzorů vně i uvnitř auta. V současné době se ovšem jedná pouze o koncept a do prodeje se jen tak nedostane. Sony ovšem nepřekvapilo pouze automobilem. Pro segment konzolových hráčů si připravilo jednu novinku. Nikdo nečekal, že by Sony představilo novou konzoli. Ta bude uvedena na trh před Vánoci 2020. Nicméně společnost ukázala alespoň logo nové konzole. Logo je téměř stejné jako u čtvrté generace. Jen číslovku 4 vystřídala 5.

 

Lenovo

 

 

Pro značku Lenovo je veletrh CES opravdovým trhákem. Každý rok zde představuje největší novinky, které plánuje uvést. S jistou nadsázkou se dá říci, že Lenovo přišlo na veletrh opravdu v plné polní. Společnost ukázala své 5G sítě, ohebné displeje nebo sekundární obrazovky.

ThinkPad X1 Fold - asi největší rozruch způsobil ohebný displej od Lenova. V základu jde o tablet, který po rozložení dostane úhlopříčku 13,3" a díky tomu tak z něj dostanete poměřně zajímavý notebook. Do prodeje by se tento kousek měl dostat v polovině léta. Cena se ovšem vyšplhá k přibližně 55 000 Kč. Na druhou stranu to v porovnání s jiným ohebnými displeji není zas tolik.

Lenovo ThinkBook Plus - nezůstalo jen u ohnutých displejů. ThinkBook Plus je notebook, který nabídne 2 displeje. První je klasický barevný a využijete ho tak k denním činnostem. Ten druhý se nachází na straně víka a je založen technologii e-ink. Což znamená že notebook je vlastně i čtečka, kterou můžete ovládat prstem nebo přiloženým stylusem.

 

Konkurence pro Nintendo Switch

Herní handheld Nintendo Switch jistě každý zná. Jeho popularita roste každým měsícem a záběry z hraní na této minikonzoli jsou na YouTube každý den k vidění. Nintendo na veletrhu nijak nefigurovalo. Nicméně objevil se zde jeden velký konkurent. Společnost Dell představila Alienware Concept UFO. Handheld by měl být výkonnější než japonská konzole a měla by běžet na operačním systému Windows. Podobně jako Switche, tak Alienware nabídne odjímatelné joypady, možnost připojení k televizi nebo monitoru.

 

Novinek, které se na veletrhu představily, bylo opravdu velké množství. Není skoro ani reálné všechy podrobně popisovat. Nicméně rádi vám představíme alespoň jednoduchý výpis toho, co se dále představilo:

  • Alcatel představila čtveřici levných telefonů, které se možná ukážou i v České republice.
  • Acer ukázal notebook, který má 2 klouby.
  • Huami Amazfit - představilo Amazfit Bip S, T-Rex a nové HomeStudio.
  • Létající taxi Uber/Hyundai, který byl představen zatím jako koncept futuristické hromadné dopravy.
  • CAT S32 - robustní a nezničitelné telefony, které dostanou Android 11.
  • Modulární počítač Razer Tomahawk.

Tak jako každý rok, tak i tento ročník CES 2020 ukázal svou sílu a společnosti tak mohly představit vrcholy svých vývojových oddělní. Na veletrhu se hojně skloňovaly 2 pojmy, které neminou v blízkých letech ani Českou republiku. Je to 5G, jakožto nový standard ve světě telekomunikací. Druhým jmenovaným je 8K. Rozlišení, které výrobci budou implementovat do televizí a připravovat tak své zákazníky na budoucnost.