Doporuč a získej
Doporučte nás svým blízkým a dostanete slevu.
Vysněný tarif
Vytvořte si vlastní tarif na míru.

Apple Keynote je za námi

V úterý 10. 9. proběhla dlouhodobě očekávaná konference společnosti Apple. Jednalo se o Apple Keynote 2019, na které byly představeny novinky, které společnost chystá. Náš tým bedlivě konferenci sledoval a přináší vám tak vše pěkně pohromadě. 

Nová herní služba

Spekulovalo se o tom hodně dlouho. A je to tady. Společnost Apple představila svou novou herní službu, která nese jméno Apple Arcade. V podstatě se bude jednat o jakýsi Netflix pro hry. Rozhraní nabídne hry od herních společností, se kterými Apple spolupracuje. Hry jako takové si nekupujete, ale díky členství v Apple Arcade budete mít k jednotlivým titulům přístup a budete si je tak moc stáhnout a zahrát. Členství by mělo stát 4,99 dolarů za měsíc. V našich končinách to dělá nějaký 140 korun. Spuštění se plánuje na 19. září.

Televizní streamovací služba od Applu

Apple se už kdysi nechal slyšet, že pracuje na streamovací službě podobné HBO nebo Netflixu. Na úterní konferenci tak představil novou službu pod názvem Apple TV+. Služba bude obsahovat řadu seriálů a filmů. Obsahu bude určitě hodně. Navíc se nemusíte bát, že by se nerozrůstal. Cena služby byla stanovena na 4,99 dolarů za měsíc. Což je v porovnání s konkurenčním Netflixem nebo HBO určitě zajímavá cena. Velkou výhodou je to, že když si koupíte nový iPhone, iPad MacBook nebo Apple TV, tak dostanete roční předplatné ZDARMA

Staronový iPad je tady

7. generace tabletu je tady. Společnost ovšem nešla ve šlépějích designu z minulého roku a navrací se tak k původnímu designu, který má ve spodní části mechanické tlačítko. Z jakého důvodu se tak Apple rozhodnul, není úplně známo. Nový model nabídne větší displej s úhlopříčkou 10,2 palce a podporu Apple Pencil. Operační systém (iPadOS) bude už v základu. Ostatní modely si na něj musí chvíli počkat. Pro příznivce životního prostředí potěší fakt, že tablet je vyroben ze 100% recyklovaného hliníku.

Dostalo se i na hodinky

Další novinkou, kterou si společnost připravila, bylo představení nového modelu chytrých hodinek. Jednalo to už o 5. řadu Apple Watch. Co přináší nového oproti původnímu modelu? Asi nějvětší novinkou je tzv. Alway-On režim. Displej vám nikdy nezhasne. V případě, že máte hodinky běžně na ruce, tak se jas jen sníží (čitelnost zůstané stejná). Jakmile zvednete ruku a podíváte se na hodinky, tak se rozsvítí stejně jako minulé modely. Podepíše se neustále rozsvícený displej na výdrži baterie? Dle společnosti ne. Výdrž by měla být stejná, jako u minulých modelů. Na konferenci se opět připomněl nový operační systém pro chytré hodinky - WatchOS 6. 5. generace hodinek jej bude mít už v základu. Starší modely si budou muset na aktualizaci počkat. Můžete se také těšit na nové řemínky nebo varianty provedení. K dostání bude i čistě bílá keramická konstrukce hodinek nebo materiál z titanu.

To, na co jsme všichni čekali

Řeč není o ničem jiném, než o nových telefonech. Apple na úterní konferenci představil 3 nové modely. Pořadové číslo těchto vlajkových nových bude 11. Došlo tedy k ukázce modelu iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

iPhone 11

Půjde o přímého nástupce nejpopulárnějšího modelu Xr. Nový iPhone se bude nabízet v několika barevných provedeních a bude se pyšnit zvýšenou odolností s certifikací IP68. To znamená voděodolnost v hloubce 2 metry až po dobu 30 minut. Přední strana zůstala téměř bez inovací. Opět jsme se dočkaly bezrámečkového displeje s horním výřezem. Ten ovšem Apple nijak neinovoval a začíná tak za konkurencí dost zaostávat. Největší změnu doznala zadní strana, která obsahuje obrovský modul pro 2 fotoaparáty a přisvětlovací diodu. Modul je opravdu dost velký a fanoušky designu tak nemusí úplně oslovit. Logo iPhonu se v případě nového modelu přesunulo na středovou část. Největší změnu můžete očekávat ve focení. Jedenáctka nabízí na zadní straně duální snímač. Hlavní fotoaparát má světelnost f1/.8 a optickou stabilizaci obrazu. Druhá kamera je brána jako širokoúhlý snímač se světelností f/2.4 a možným záběrem až 120 °. Širokoúhlý objektiv by měl zde sloužit jako tzv. Zoom Out. Tedy dvojnásobné oddálení scény. Velký důraz klade Apple na videa a jejich editaci. Nově budete moci natáčet 4K videa se snímkovou frekvencí 60 FPS a tzv. slofies. Tedy možnost natáčet zpomalená selfie. Ano přední kamerka dostala zlepšení v podobě možnosti natáčení slow motion videa. Jak je to s výdrží baterie? Pouze o hodinku více než u iPhonu Xr. Stojí tedy investice do nového modelu za to? 

iPhone 11 Pro a Max

A13 Bionic, 3 fotoaparáty na zadní stěně a noční režim fotografií. To jsou vylepšení oproti nově představenému iPhone 11. Další 2 modely, které Apple představil mají být revolucí v mobilním focení. Modely 11 Pro a Max budou mít Super Retina XDR displej. Zadní strana bude obsahovat obrovský modul 3 fotoaparátů. Nechybí tak ultraširoký objektiv a dvojnásobný zoom. Výkon bude mít na starost čipset A13 Bionic, který by měl obsahovat rozšířenou schopnost strojového učení a je úspornější než jeho předchůdce. Narostla i výdrž baterie. Verze Pro nabídne o 4 hodiny delší výdrž a verze Max dokonce 5 hodin navíc. Největší změnou u nových modelů je zadní strana. Ta v případě těchto 2 modelů obsahuje 3 fotoaparáty. Všechny mají stejné rozlišení 12 megapixelů. První dva senzory jsou totožné s prvním modelem iPhone 11. Třetí fotoaparát obsahuje dvojnásobný teleobjektiv se světelností f/2.0. Přepínání mezi objektivy je velmi snadné a každý si na něj zvykne. Zajímavou novinkou je možnost spuštění natáčení pomocí dlouhého podržení tlačítka pro pořízení snímku. Telefon začne rovnou nahrávat. Zlepšení doznala také editace videií, na které Apple spoléhal. Video tak můžete natáčet a upravovat dle libosti. Odpadla tedy nutnost instalace jiných programů pro úpravy. 

Přišel Apple s revolucí? 

Nechceme úplně hodnotit jednotlivé modely. Každý by si měl udělat obrázek sám a odpovědět si na otázku "Opravdu jsou to revoluční novinky?". S jistotou můžeme říct, že všechny novinky, které byly na konferenci představeny budou výkonnými tahouny ve svém odvětví. Tím se totiž Apple vždy tak nějak pyšní. Fanoušci mobilního focení budou nadšeni. Nové možnosti focení, které modely přináší jsou opravdu zajímavé a posunou tak mobilní fotografii zase o kus dopředu. Na druhou stranu si myslíme, že po designové stránce se modely příliš nepovedly. Design byl pro tuto společnost kdysi hlavní konkurenční výhodou a máme pocit, že Apple začíná trošku zaostávat.

Co si o konferenci myslíte vy? Líbí se vám nové modely? A souhlasíte s trendem, který Apple udává? Dejte nám vědět na našem Facebooku, rádi si o tom popovídáme.